Az archívum további híreinek eléréséhez kattints ide!
VTV interjú 1997.11.05 (Riporter: Hunyadi István)
A szintetizátor igazi nagy mestere Jean-Michel Jarre. Erre az útra lépett egy bonyhádi fiatalember is; Hatvani Szabolcs, aki sikeres koncertet adott a művelődési központ színháztermében.
-Szabolcs, hol tanultál zenélni, és milyen hangszereken?
-Pécsen végeztem a Zeneművészeti Szakközépiskolában, de korábban itt tanultam Bonyhádon a zeneiskolában Zongorát, utána elvégesztem szintén Pécsen egy Zenekarvezetői tanfolyamot, ez fúvószenekar-vezetői és jelenleg is tanulok. Most Budapesten, az egri Eszterházy Károly Tanárképző Főiskolának a kihelyezett tagozatán, és emellett tanítok Nagymányokon a zeneiskolában.
-Úgy tudom, hogy volt négy hangversenyed zongorán, az ötödik pedig szintetizátoron. Miért történt ez a váltás?
-Ez valóban így volt. Az első négy próbálkozás komolyzenei koncertnek indult, és úgy is történt, igaz a harmadikon már volt vendégzenekar és ott átmentünk könnyedebb műfajba, de hogy miért is volt ez a váltás? …Mert szintetizátoron most már sokkal aktívabban dolgozom, és talán megérett ez az anyag arra, hogy bemutassuk.
-Melyik zenei irányzat felé fordulsz, illetve fordultál el?
-…A klasszikusból indultam mindenképpen, mert a komolyzenéből táplálkoztam, meg azt tanultam, de most már a „szinti-pop” felé, illetve a „space”, amit a szintetizátoron meg lehet valósítani, abba az irányba mentem el.
-Saját magad is írsz darabokat, számokat?
-Persze! Ezen a koncerten saját szerzeményeket adtam elő, a közreműködő társaimnak a segítségével.
-Kik oltak a közreműködő társak?
-Elsősorban emliteném meg az egyik vendéget aki Szekszárdról érkezett, Ő Füzi János és annak az apropóján hívtam meg, hogy Őt nagyon tisztelem meg tanultam is nagyon sokat Tőle, és tavaly jelent meg az első szintetizátoros albuma. Gitáron közreműködött Rónai Öcsi és Berecz Sándor, Gál Laura és Ferencz Zsolt énekelt, valamint Kolozsvári Zoltán volt a legnagyobb segítségemre aki végig, velem együtt próbálta a zenét megvalósítani, mindazt amit előre kitaláltunk.
-Van egy együttes is, melynek az a neve, hogy Utazók.
-Így van. Ez a zenekar idén januárban alakult. Hárman kezdtük el; Ferencz Zsolt, Hollósi Krisztián és jómagam, és valójában ez a zenekar egy próbálkozás volt amellyel a Juventus pop-rock fesztiválon indultunk, és egy szám erejéig gondolkodtunk a zenék megvalósításában. Idővel a Zsolttal ketten együtt maradtunk, és az előbb említett közreműködőkkel kibővülve most már tíz zeneszámot elkészítettünk és már a stúdiók közül azt nézzük, hol tudjuk ezt kiadni, mert ilyen irányban indultunk el ezzel a zenekarral.
-Egy-egy koncert sikerét nagyban befolyásolják a fényeffektusok is. Ezt hogy sikerült itt a Bonyhádi Művelődési Házban megoldani?
-Azt kell hogy mondjam, nagyon szuperül és ez elsősorban "Toto"-nak köszönhető, mivel fantasztikus látványosságot biztosított a zene mellé, de ugyanúgy megköszönhetném az egész műv.háznak, "Kacat"-nak, akár. Őt ki is emelem, mert egész nap, már a reggel 7 órakor kezdődő pakoláson aktívan részt vett és igyekezett azon, hogy minél tökéletesebb legyen a látvány is.
-Végezetül, csattanóként elárulhatjuk, hogy Te már az életedet a zenére tetted föl?
-Persze!