A mulatságban a következő álruhába öltözött állatok vonulnak fel:
I. A Féllábú csibe -tánca 1’37”
Mókás jelmezben, fél lábon biceg be a színre egy csibe. Néhány bizonytalan lépés után egyensúlyát veszítve szökdécsel, majd esetlen mozgással vonul el.
II. A Hangyakirálynőnek öltözött Oroszlán 1’45”
A robosztus termetű Oroszlán – bár Hangyakirálynőnek öltözött – mozgásával, termetével elárulja magát, hiába nyüzsögnek körülötte ezrével a dolgos hangyák.
(A hangszerek királynője, az orgona személyesíti meg a Hangya királynői mivoltát)
III. A Gőzmozdonynak öltözött Kenguru 1’38”
–hatalmasakat ugrálva vonul be a színre, miközben a gőzmozdony zakatolását és a sínek zörgését imitálja. Néha megáll, és egyet-egyet pihen, aztán újra zakatolva hódítja meg a hegyek-völgyek birodalmát, a sínek mellett elsuhanó fák között.
IIII. A Gyíknak öltözött töprengő Csörgőkígyó -aki leveszi álarcát és vállalja Önmagát. 2’02”
Némi töprengés után bújik csak elő a Kígyó barátunk, aki nem képes a fürge Gyíknak álcázott önmagát elfogadni, és sorban veti le magáról a jelmez tartozékait, míg nem Csörgőkígyóként szégyenkezve elsiet.
V. A Kvarcórának öltözött Kakukk-os óra 2’08”
ingáját lóbálva robban be a színre, miközben elüti a déli tizenkettőt, és eljátssza a melódiáját.
VI. Kakukktojás 3’11”
(Ez most zenei téren értendő, mígnem újabb nekifutás után egy hömpölygő kakukktojás be nem gurul a színre.)
VII. Az árván maradt fióka 3’14”
–a kakukktojásból kikelő fiókát szemlélgeti saját meghitt fészkében, ahonnan kitaszították. (Mintha csak egy pityergő kisgyerek nézné játszótársait, mert valamiben más mint a többiek.)
VIII. Finálé (Karnevál) 4’59”
…Bár a farsangnak vége, mégsem tudjuk igazán, hogy amit a tükörben látunk, mi vagyunk, avagy csak egy álarc…
Játékidő: 20’34”
“Saint-Saens írta meg az első zoológiai fantáziát, “Az állatok farsangja” címmel, ahol felvonul többek között az oroszlán, a hattyú, az elefánt a teknős is, hűen tükrözve az eredeti karaktereket, de számomra a legaranyosabb állat (tartalmilag) a zongorista. Saint-Saens-nak van humorérzéke hogy meg merte tenni, hogy az egyik állatfaj a “zongorista”. Tehát az ötlet és bátorság innen ered. Ezt a humorosságot viszi és csavarja tovább ez a művem, ahol egymás bőrébe bújnak az állatok, ki azért mert elégedetlen saját magával, ki csak azért mert nem meri magát felvállalni. Aztán kiderül, hogy ezek az állatok mi magunk vagyunk… Számomra nagyon komoly mondanivalója van ennek az igen vidám műnek!”
A “Képzeletbeli variációk” (1995), az “Egy kiállítás képei” (1996), és “Az Állatok farsangja” (1997) című albumok jelenleg kereskedelmi forgalomban nem kaphatók. Az albumokat az 1997-es “HANG-KÉPEK” c. koncertműsorban hallhatta a közönség, és akkor juthatott hozzá. Az albumokon található néhány dal újabb verziója a “horizont” (2002) c. válogatás koncert-lemezen megtalálható.